O serwisie

  1. Żyjemy tak długo jak żyje pamięć o nas.
    Pomyśl o swoich przodkach, zastanów się, co o nich wiesz. Czy znasz ich imiona, czy wiesz kiedy żyli, co robili, jakimi byli ludźmi. Niewiele osób potrafi odpowiedzieć na te pytania. Nie oznacza to jednak, że pamięć o nich umarła. Historię tworzą ludzie, o których pamięć należy zachować dla przyszłych pokoleń. Na tym cmentarzu w wirtualnym świecie przetrwamy do końca dziejów ludzkości dzięki internetowi, który przechowa informacje o nas i naszych bliskich.
  2. Wirtualny grób.
    Śmierć jest zjawiskiem nieuniknionym. Bliscy zbudują zmarłym groby, pomniki, tablice. Nasz Cmentarz daje możliwość wizualizacji pamięć w formie grobów i epitafiów, jak i możliwość zapalenia świeczki, czy złożenia kwiatów, co jest dowodem pamięci o bliskich, którzy umarli. Możemy pochować naszych bliskich w Wirtualnym Cmentarzu, tak jak w świecie realnym w grobie pojedynczym, podwójnym, rodzinnym, katakumbach. Możemy stworzyć Wirtualny Cmentarz, gdzie znajdą się wszyscy nasi bliscy, rodzina i przyjaciele w jednym miejscu bez względu na to gdzie i kiedy żyli oraz gdzie i kiedy zmarli.
  3. Śmierć jest jedyną pewną rzeczą, która nas spotka, a każdy dzień przybliża nas do niej. Osoba żyjąca zakładając dla siebie grób może zaplanować własny nekrolog oraz mailing pod wskazane adresy. Pozwoli to na kontakt osób zmarłych ze światem żywych i przekazywanie im różnych informacji, często takich, których nie przekazali za życia.
  4. Za dodatkową opłatą nagrobek może zostać specjalnie zaprojektowany zgodnie z indywidualnymi życzeniami w formie, która nie przypomina grobowca. Może to być grafika, dźwięk lub inny element, który można przechować w serwerze.
  5. Administracja Wirtualnego Cmentarza zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść napisów na nagrobkach w sytuacji, gdy będą one naruszały cześć osoby zmarłej lub żyjącej, gdy zawierać będą treści obraźliwe, sprzeczne z dobrymi obyczajami, niezgodne z obowiązującym prawem, albo gdy zostaną wprowadzone dane osoby żyjącej bez jej zgody.
  6. Forum Wirtualnego Cmentarza.
    Duże Forum służy do wymiany opinii o życiu doczesnym, o śmierci, o pamięci o bliskich, o kulcie jakim powinno otaczać się zmarłych, i o formie w jakiej ten kult powinien być wyrażony. Małe Forum, które jest przy każdym nagrobku służy do składania kondolencji i dzielenia się wspomnieniami o zmarłym.
  7. Opłaty i promocje.
    Utrzymywanie baz danych, jej administrowanie, opłaty licencyjne, udoskonalanie Wirtualnego Cmentarza wiąże się z kosztami. Dlatego też wprowadza się odpłaty za korzystanie z niego. Opłaty za usługi w Wirtualnym Cmentarzu znajdują się w cenniku usług. Autoryzacja kart kredytowych i elektronicznych przelewów bankowych dokonuje firma Dotpay Opłaty są pobierane przez Firmę Pragmator - właściciela Wirtualnego Cmentarza.

    Pragmator

    ul. Ryżowa 84/86 m. 4

    02-497 Warszawa

    (+48) 601 29 22 59

  8. Zwolnienie z opłat.
    Zwolnione z opłat są wpisy danych na Wirtualnym Cmentarzu o poleglych we wrześniu 1939 roku, tj. pomiędzy 01 a 30 września 1939 r. W celu uzyskania dostępu do wprowadzania danych bez opłat prosimy o skontaktowanie się z administratorem Wirtualnego Cmentarza.